Psychotest jedzenie zmysłowe i wisceralne

Pamiętacie te wszystkie psychotesty z Bravo, Twista i Dziewczyny, dzięki którym można było się dowiedzieć czy jest się bardziej rozważną, czy też romantyczną, czy on kocha naprawdę oraz co mówi o Tobie Twój piórnik? Kilka pytań wystarczyło wtedy do tego, aby zdobyć odpowiedź (skonsultowaną wcześniej z wyrocznią delficką), która pozwalała dowiedzieć się kim się jest w najgłębszych zakamarkach jestestwa i jak z tym dalej żyć.

Chciałabym ułatwić Wam znoszenie trudów codzienności, dlatego przygotowałam psychotest, który odpowie na elementarne pytanie każdego człowieka: Jakim typem zjadacza jesteś? Psychotest nie był testowany na ludziach, ani tym bardziej na zwierzętach, nie był również konsultowany z Pytią (nie miała wolnych terminów), ale z pewnością przybliży Wam temat tego, czym jest jedzenie wisceralne i zmysłowe.

Psychotest: Jakim typem zjadacza jesteś?

1. Spożywając posiłek, ważniejsze jest dla Ciebie, aby:

A. Szybko się najeść.

B. Zaspokoić nie tylko głód, ale również poczucie estetyki.

2. Nakrywając stół do obiadu:

A. Po co nakrywać stół? Talerz i sztućce wystarczą.

B. Dbasz o ładną zastawę, serwetki, kwiaty w wazonie.

3. Posiłki jadasz zazwyczaj:

A. Gdziekolwiek, byle można je zjeść.

B. Przy stole.

4. Elegancki i wyszukany posiłek:

A. To coś, na co szkoda czasu i pieniędzy.

B. Potrafię go w pełni docenić.

5. Jedzenie jest dla mnie:

A. Obowiązkiem.

B. Przyjemnością.

Policz teraz swoje odpowiedzi.


Jedzenie zmysłowe i wisceralneWięcej odpowiedz A: Typ wisceralny

Jedzenie jest Ci do szczęścia niepotrzebne. W zasadzie to jesz tylko dlatego, że musisz to robić. Nie zwracasz uwagi na to jak wygląda, smakuje i pachnie to, co jesz. Twoje ulubione potrawy to takie, które można szybko i łatwo przygotować, a następnie szybko zjeść. Nie jest dla Ciebie ważne otoczenie, ani towarzystwo. Nie lubisz marnować czasu, ani pieniędzy na celebrowanie posiłków. Nie należysz do osób wybrednych, możesz zjeść prawie wszystko, byle szybko mieć to z głowy i móc się zająć ważnymi rzeczami.

Jedzenie zmysłowe i wisceralneWięcej odpowiedzi B: Typ zmysłowy

Jedzenie to dla Ciebie prawdziwa uczta, zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Uwielbiasz celebrować posiłki. Dbasz o to, aby potrawy były nie tylko smaczne, ale żeby też pięknie wyglądały. Podczas jedzenia zaspokajasz wszystkie swoje zmysły. Wolisz nie zjeść lub opóźnić posiłek, niż zjeść w biegu, byle co i byle jak. Ważna jest dla Ciebie jakość posiłku, nie żałujesz pieniędzy na dobre produkty. Lubisz przeglądać blogi kulinarne, książki kucharskie i oglądać programy o gotowaniu. Jedzenie jest dla Ciebie ważnym elementem codziennego życia.

Pochwal się w komentarzach jakim typem zjadacza jesteś. Czy wynik Cię zaskoczył?

  • Wyszedł mi typ wisceralny, ale myślę, że chyba jestem bardziej pół na pół. Lubię szybkie posiłki, ale uwielbiam też celebrować te długie i pięknie przygotowane 🙂 Najbardziej oczywiście cieszą w dobrym gronie 🙂

  • Zdecydowanie tym zmysłowy i w ogóle mnie ten wynik nie zaskoczył 😀 spożywanie posiłków to dla mnie prawdziwa gra zmysłów 🙂

  • Jeszcze nie wypełniłam a już wiedziałam, że zaliczam się do pierwszego typu D: :p

  • Ja zdecydowanie zmysłowa, choć nie będę ściemniać, że tak codziennie nakrywam pięknie ten stół;)

  • Zmysłowa! Chociaż czasem bywam i wisceralna 🙂