Przezwyciężanie blokady twórczej

Są takie triki do przezwyciężenia twórczej blokady który każdy dobrze zna. Co tu dużo mówić, prawdopodobnie znali je już starożytni Indianie. Jednak to, że coś znamy, wcale nie oznacza, że to stosujemy. Dlatego tak na bieżąco, na gorąco, prawie na żywo, postanowiłam Wam przypomnieć o tych prostych trzech krokach. Dobrze znanych, a często odkładanych gdzieś w kąt. Sprawdzone dzisiaj. W nocy walczyłam przez jakieś 3 godziny z napisaniem artykułu. Do godziny 2 udało mi się wymęczyć kilka zdań, z których na dodatek nie byłam zadowolona. W międzyczasie sprawdziłam oczywiście mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. I wtedy nadeszło oświecenie, Do głowy spłynęła mi Mądrość 3 Prostych Kroków. Oto i one:

1. Połóż się spać.

2. Po przebudzeniu wypij szklankę wody z cytryną.

3. Zjedz wartościowe i smaczne śniadanie.

Oto i cała filozofia. A rano napisałam artykuł w pół godziny.

Polecam, Sylwia Pawlak.

Podobne wpisy

6 thoughts on “3 proste kroki do przezwyciężenia twórczej blokady”

  1. Chciałabym, żeby to było takie proste – czasem gdy goni termin sen trzeba odroczyć i popracować kilka godzin w nocy. Niemniej jednak, poranny rytuał z piciem wody z cytryną pomaga się rozbudzić. W okresie jesiennym dodaje trochę imbiru i zalewam ciepłą wodą. 🙂

  2. Ostatnio miałam identycznie;) Porządny sen jest lekiem na wiele rzeczy:) A woda z cytryną na początek dnia to podstawa!

Comments are closed.