woda_z_cytryna

Wiesz już po co pić wodę (a jeśli nie wiesz, kliknij tutaj). Tylko z wiedzą jest tak, że jest ona w głowie, ale kiedy przychodzi do przełożenia jej na działanie… no właśnie, co ja Ci będę tłumaczyć. Dlatego też dzielę się moimi sposobami na picie większej ilości wody. Przygotowałam także wyzwanie na marzec, związane właśnie z piciem wody.

7 sposobów na picie wody

 • zaczynaj dzień od wypicia szklanki wody, najlepiej z sokiem z połowy cytryny
 • jeśli nie przepadasz za zwykłą wodą, dodaj do niej owoce, imbir, miętę
 • robiąc zakupy, kup sobie zgrzewkę wody, żeby mieć w domu odpowiedni zapas
 • trzymaj wodę na widoku, najlepiej pod ręką (pamiętam jak w liceum dziwiłam się jak szybko znika woda, którą postawię sobie przy komputerze, kiedy przy nim pracuję)
 • wychodząc do restauracji lub pubu, zamawiaj wodę (coraz więcej miejsc oferuje wodę za darmo, bardzo drobnymi krokami zaczynamy doganiać zachód)
 • skorzystaj z dobrodziejstw techniki i zainstaluj w telefonie aplikację, która pomoże Ci skontrolować ilość wypijanej wody (np. Hydro pij wodę, Water your body, Aqualert, Hydro Coach, Waterbalance)
 • skorzystaj z dobrodziejstw Chińczyków (papier) i Węgrów (długopis) i zapisuj na kartce ilość wypijanej dziennie wody

woda_pic_wiecej_infografika

Gotowa na wyzwanie?

Wyzwanie polega na rozpoczynaniu dnia od szklanki wody z sokiem z połowy cytryny oraz wypijaniu co najmniej 1,5l wody mineralnej dziennie (pamiętaj, że uprawiając sport, należy pić więcej). Polecam zrobić sobie zdjęcie twarzy pierwszego i ostatniego dnia, aby móc porównać wpływ wody na kondycję skóry.

Zasady marcowego wyzwania PIJ WODĘ (nie bądź kaktus):

 • wyzwanie trwa 30 dni (u mnie 2-31 marca)
 • codziennie rano pij szklankę wody z sokiem z połowy cytryny
 • codziennie wypijaj co najmniej 1,5l wody mineralnej
Przygotowałam dokument do wydruku, aby móc kontrolować postępy. Możesz na nim zaznaczać/kolorować ilość wypitej wody (1 szklanka = 250ml), dorysowywać większą ilość szklanek, dopisywać swoje uwagi (trudności, zaobserwowane zmiany). Co tylko Ci się zamarzy. Jest on tak przygotowany, że możesz go zacząć w każdej chwili (jeśli np. trafiłaś tutaj później, a masz ochotę podjąć to wyzwanie).
wyzwanie_pij_wode
Ilość wypitej wody

Plik pdf znajduje się pod tym linkiem: wyzwanie_pij_wode

DO DZIEŁA! 

NA ZDROWIE!

Podobne wpisy

One thought on “7 sposobów na picie wody + wyzwanie na marzec”

 1. Mi się na 100% przyda bo u mnie to słabo z wodą. Kilka razy zemdlałam z niedoborem wody w organizmie. Ale jakoś… nie czuje pragnienia wody… a jak już to łyk, dwa i tyle. bardzo dziękuje a radę 😀
  http://privetto.blogspot.com

Comments are closed.