człowiek_nie_wielbłąd

Jak często podlewasz kwiaty? Jeśli jesteś Perfekcyjną Panią Domu to na pewno regularnie. Jeśli tak jak ja, przypominasz sobie o kwiatach wtedy, kiedy całymi sobą dają znać, że bardzo potrzebują wody, wybierasz kwiaty, które są stworzone do takiego traktowania (dlatego najlepiej wiedzie się u mnie kaktusowi, babcia wiedziała co mi podarować). A jak często dajesz pić swojemu psu, kotu, chomikowi, patyczakom? Jestem prawie pewna, że regularnie dbasz o poziom wody w misce zwierzaków.

To dlaczego nie traktujesz tak samo dobrze swojego ciała?

Ciało potrzebuje wody. W końcu z jakiegoś powodu od pierwszej klasy podstawówki tłukli nam do głów, że człowiek bez wody może przeżyć maksimum 7 dni (chyba, że ma się super moce niemowlaka i potrafi zwolnić swój metabolizm). Już 2% spadek wody w organizmie (w stosunku do masy ciała) powoduje spadek koncentracji, uwagi, kreatywności. Gdyby ktoś z Twojego portfela, w którym trzymasz 100zł, zabrał Ci 2zł to podejrzewam, że jakoś bardzo byś nie ucierpiał. Chyba, że właśnie kupowałbyś bilety lotnicze w świetnej promocji i nie mógł z nich korzystać, właśnie przez te 2 zł. Te zachowane 2 zł dla ciała oznacza funkcjonowanie na najwyższych obrotach i dostajesz to zawsze, a nie w promocji, jeśli odpowiednio o nie dbasz. A co się dzieje przy utracie 15%? Wtedy umierasz.

woda_mieta

Co daje picie wody?

Tego akapitu nie czytaj, jeśli obudzony w środku nocy mógłbyś odpowiedzieć na pytanie po co pić wodę. Jednak wierzę, że pewne rzeczy trzeba usłyszeć 100 razy, żeby dopiero za 101 razem wprowadzić je w życie. Dlatego mała powtórka z tego, co dobrego robi nam woda:

 • pomaga usunąć toksyny z organizmu
 • pobudza metabolizm
 • poprawia trawienie
 • dotlenia organizm
 • reguluje temperaturę organizmu
 • poprawia funkcjonowanie organów
 • dodaje energii
 • obniża poziom stresu
 • nawilża skórę
 • redukuje bóle
 • poprawia pamięć, koncentrację, kreatywność

 

infografika_woda

Będąc na diecie możesz tracić wodę, a nie spalać tłuszcz!

Duże niebezpieczeństwo niosą ze sobą niektóre diety, w przypadku których spadek masy ciała związany jest właśnie z odwodnieniem. Mogą to być np. diety wysokobiałkowe, ale też branie tabletek lub popijanie wszelkich ziół na przeczyszczenie, które magicznie usuwają z naszego ciała toksyn. Istnieje o wiele lepszy sposób na toksyny – zdrowe jedzenie i picie wody. Już powinieneś wiedzieć, że woda dba o pozbycie się toksyn. Ty możesz jej pomóc i po prostu nie spożywać wysoko przetworzonych produktów, fast foodów. Organizm wtedy sam się oczyści. Poza tym, takie wymuszone i przyspieszone oczyszczenie i tak nic nie da, jeśli nie idzie za tym zmiana nawyków (to trochę jak zamiatanie liści w wietrzny dzień, na zamiecionym chodniku wciąż będą pojawiać się nowe).

Na sobotę przygotowałam ciąg dalszy, w którym między innymi podam swoje sposoby na picie większej ilości wody. Zaproszę Cię też do pierwszego WYZWANIA.

Na zdrowie!

Podobne wpisy